SMAR CERAMICZNY

Środek smarny i przeciwzapieczeniowy. Dzięki silnym dodatkom antykorozyjnym i antyutleniającym zapewnia długotrwałą ochronę i smarowanie w trudnych warunkach pracy. Chroni przed działaniem wody, kwasów, zasad i soli. Chroni przed zabrudzeniem, korozją, zapiekaniem. Odporny na działanie niskich i wysokich temperatur. W swoim składzie nie zawiera metali. Zakres temperatury pracy do 1200°C.

SMAR WYSOKOTEMPRATUROWY MIEDZIANY

Stosuje się go do elementów pracujących w wysokich temperaturach. Umożliwia nieniszczący demontaż części oraz zachowuje własności smarne do temp. +400°C. Jako środek przeciwzapieczeniowy spełnia swoje zadanie w temp. do +600°C na powierzchniach otwartych oraz do +1000°C na powierzchniach zamkniętych. Zawiera sproszkowaną miedź, olej mineralny, dodatki zagęszczające, przeciwkorozyjne oraz poprawiające przyczepność do powierzchni metalu.

SUCHY SMAR PTFE

Suchy Smar z PTFE służy do smarowania łańcuchów napędowych, kół łańcuchowych oraz linek w pancerzu. Poprawia właściwości ślizgowe jednocześnie chroniąc powierzchnię. Smar jest funkcjonalny po odparowaniu rozpuszczalnika. Jedyny smar, który może pracować w bardzo niskich temperaturach.

AS-4T SMAR SILIKONOWY Z PTFE

Syntetyczny, bezzapachowy, obojętny chemicznie środek smarny z dodatkiem PTFE („teflonu”) dla wszystkich kombinacji metali, tworzyw sztucznych i gumy. Zapobiega zatarciom i korozji. Jest nietoksyczny. Dodatek PTFE zwiększa właściwości smarne i wytrzymałość na obciążenia produktu zarówno mechaniczne jak i temperaturowe.

SMAR DO ŁAŃCUCHÓW I LIN

Ze względu na bardzo dobrą przyczepność do każdej powierzchni świetnie smaruje i zabezpiecza inne elementy mechaniczne. Smar można stosować do łańcuchów zwykłych oraz tych wyposażonych w uszczelnienia typu O-Ring lub X-Ring. Dostępne są także inne smary wykonane z komponentów posiadających dopuszczenie do stosowania w przemyśle spożywczym.

Kema KS-199 Starter do silników diesel`a

Zawiera eter dietylowy oraz odpowiednio skomponowaną mieszankę łatwopalnych substancji, które znacząco obniżają temperaturę zapłonu w silnikach wysokoprężnych. Zapewnia to błyskawiczny start silnika. Zapobiega „ciężkiemu startowi” pojazdu, oszczędza silnik i akumulator. Dodatkowo, zawiera środki smarujące do cylindrów, chroni tłoki przed ścieraniem i korozją

Kema FDA-G2 – Biały smar spożywczy z PTFE

Jest białym smarem, szczególnie nadającym się do branży spożywczej, ale również może być używany w innych gałęziach przemysłu, gdzie nie jest wskazane użycie innych produktów, ze względu na możliwość zabarwienia. Bazujący na isoparafinie smar ma dodatki PTFE oraz cząstki nieorganiczne. Posiada certyfikat do zastosowania w branży spożywczej NSF-H1. Nie zawiera żadnych środków szkodliwych dla zdrowia. […]

Kema CU-1200 – pasta miedziowa

Pasta jest wysoce specjalistycznym środkiem montażowo – smarującym, stworzonym z myślą o wysokich wymaganiach technologicznych. Podstawowym składnikiem są cząsteczki miedzi oraz oleje mineralne, jak również syntetyczne środki smarne. Odpowiednie połączenie tych składników oraz dodatków uszlachetniających pozwoliło uzyskać właściwą konsystencję użytkową, a także niepowtarzalne właściwości. Środek utrzymuje swoje właściwości w całym zakresie temperatur stosowania (od -40˚C […]

Kema GL-68 – Film olejowy

Preparat przemysłowy w aerozolu do zabezpieczania i smarowania tokarek, frezarek i innych maszyn, które wymagają smarowania nie kroplącym się olejem.